KOMPLEKSOWA OFERTA

Paradontoza

W naszej klinice od wielu lat z sukcesem leczymy parodontozę, stosując najnowsze procedury leczenia, które pozwalają zatrzymać rozwój choroby i uratować własne zęby pacjenta.

Dokładna i kompleksowa diagnostyka pozwala na skuteczne leczenie paradontozy. W leczeniu paradontozy kluczowe jest poprawne rozpoznanie i dokładne badanie kieszonek przy wszystkich zębach.

Indywidualna terapia w naszej klinice polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym.

Kluczową rolę w leczeniu odgrywają przeprowadzane przez nas zabiegi:
– profesjonalna higienizacja – zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad – i poddziąsłowych.
– głębokie czyszczenie kieszonek – tzw. kiretaż wykonywany jest w znieczuleniu, jest to ręczne czyszczenie kieszonek kiretami. Następnie aplikujemy odpowiednie preparaty do oczyszczonych kieszonek.

Po skalingu i zabiegu kurtażu, zalecamy regularne wizyty kontrolne, ponieważ leczenie paradontozy jest długofalowe. Podczas wizyt kontrolnych sprawdzamy głębokość kieszonek oraz higienę jamy ustnej, aby sprawdzić, czy pacjent doczyszcza wszystkie miejsca i które pomija oraz ustalić działania profilaktyczne przeciwdziałające nawrotowi choroby.

centrum dentystyczne michał korba

W naszym centrum zapewniamy

Scroll to Top